Preț Scăzut Șosete de schi Achiziția,Rupând monopolul de 20 de ani al celor patru mari, Alcaraz a câștigat pentru prima dată campionatul de la Wimbledon

2023-07-19 05:20

După ce l-a învins pe Djokovic, Alcaraz a devenit al treilea jucător spaniol din istorie și al doilea jucător spaniol care a câștigat campionatul de simplu masculin de la Wimbledon în era deschisă. Înaintea lui, Santana în 1966 și Nadal în 2008 și, respectiv, 2010 au câștigat campionatul de la Wimbledon. De asemenea, Alcaraz a spart cu succes dominația celor patru giganți asupra Wimbledon timp de 20 de ani, devenind primul jucător non-gigant care a câștigat campionatul de simplu masculin de la Wimbledon din 2003 și al patrulea jucător care a câștigat campionatul de simplu masculin de la Wimbledon în All England Club.

tennis socks

Alcaraz și Djokovic sunt primele cap de serie ale acestui joc. Înainte de finală, Alcaraz avea 7675 de puncte, iar Djokovic 7595 de puncte. Oricine poate câștiga campionatul va deveni cel mai recent număr unu mondial ATP la simplu masculin. Ultima dată când cele două echipe s-au întâlnit într-un Grand Slam a fost luna trecută în semifinala turneului de simplu masculin de la French Open, când Djokovic a învins-o pe Alcaraz cu 3-1. În această finală de la Wimbledon, cei doi s-au întâlnit din nou, iar procesul și rezultatul au fost complet diferite.

sport socks

Șosete de tenis/Șosete sportrunning sock

La început, Djokovic a intrat rapid în formă, rupând două reprize consecutive de serviciu, conducând cu 4-0 și câștigând în cele din urmă primul set cu 6-1. În setul doi, Alcaraz și-a revenit oarecum și și-a rupt părul după păr garantat, conducând cu 2-0. Ulterior, și Djokovic a spart unul câte unul, egalând scorul. Ulterior, scorurile ambelor părți au alternat și au crescut, intrând în departajare. În a șaptea repriză, Djokovic a făcut mai multe greșeli în backhand. La final, Alcaraz a câștigat tiebreak-ul cu 8-6. Alcaraz a devenit mai curajos în setul trei, în timp ce Djokovic a arătat un declin fizic evident și mai multe greșeli. După mai multe reprize de consum, Alcaraz a câștigat setul al treilea cu 6-1 și a marcat 2-1.

În setul al patrulea, ambele echipe s-au luptat împreună până la egalul 2-2. În a cincea repriză, Djokovic a realizat o pauză crucială și mai târziu a câștigat trei reprize consecutive, trăgând jocul până în setul final. În setul al cincilea, Alcaraz a preluat conducerea în spargerea serviciului și, în același timp, a rămas puternic în serviciu, iar în cele din urmă a câștigat setul decisiv cu 6-4. În cele din urmă, Alcaraz l-a învins pe Djokovic cu 3-2 cu un scor mare și a câștigat campionatul de simplu masculin de la Wimbledon în 2023.

sport socks

Șosete de tenis

running sock

Această finală nu înseamnă doar că Alakas a spart monopolul celor patru mari și a câștigat primul său campionat de la Wimbledon, dar înseamnă și că, după ce a câștigat anul trecut primul său campionat de Grand Slam din cariera la US Open, în cel mai bun program de la Wimbledon al lui Djokovic, a câștigat direct Big Four și a câștigat campionatul de Grand Slam prin cinci seturi de bătălii.

Timp de un deceniu întreg, Alcaraz a fost primul jucător care l-a învins pe Djokovic pe Stadionul Central al All England Club, după Murray, în finala de la Wimbledon din 2013. Victoria lui Alcaraz a declarat finalul celor șapte și patru titluri consecutive ale lui Djokovic la Wimbledon, iar Wimbledon a câștigat 34 de victorii consecutive.

sport socks

Beijing Risheng Socks va aduce cel mai bun vânzător șosete sport (șosetă terry), inclusiv ciorapi de mersșosete de vânătoareșosete de alergare (ciorap de alergare de vară)șosete de ciclism (ciorap de ciclism)șosete de trekking, precum și șosete funcționaleciorapi compresiviciorapi sanatosi. Acest producator de sosete în special aprovizionarea șosete sport de iarnă ca șosete de alergare de iarnă (ciorap de alergare de iarnă)șosete de alergare cu două straturișosete de schi căptușiteșosete late de schi pentru vițelșosete de iarnă pentru ciclism (fabrica de șosete pentru ciclism de iarnă), șosete de pescuit în gheață (fabrica de șosete de pescuit cu gheață). Este o fabrică de șosete de schi căptușiți calificată profesională, o fabrică de șosete de pescuit în gheață și o fabrică de șosete pentru ciclism de iarnă.

Obțineți cel mai recent preț? Vă vom răspunde cât mai curând posibil (în termen de 12 ore)